Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 Sanok – 2005 Warszawa), Z5, 1997 r.

ZDZISŁAW BEKSIŃSKI

Z5, 1997

olej, płyta; 132 x 98 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1997, napis „Z5” (w prostokącie) oraz nalepka z instrukcją przechowywania i transportowania obrazu (autorskie wskazówki Beksińskiego).
Wystawiany i reprodukowany:

1. Muzeum Zdzisława Beksińskiego, Sala 13. Obrazy. Lata 1995-2005 (muzeum prowadzone przez Piotra Dmochowskiego na www:
http://www.beksinski.dmochowskigallery.net/galeria_karta.php?artist=13&picture=417 );

2. Wiesław Banach, Zdzisław Beksiński 1929 – 2005 ,Bosz Olszanica 2016, str. 89;

3. Zdzisław Beksiński (4), W. Banach (wstęp) wyd. Bosz Olszanica 2017 r, s. 119;

4. Wiesław Ochman (wstęp), Beksiński. Malarstwo/painting, Bosz Olszanica 2019, s. 47;

5. Wiesław Banach, Zdzisław Beksiński 1929 – 2005 ,Bosz Olszanica 2021 , str. 155;

6. Beksiński, Paryż – Osaka – Warszawa, wystawa Warszawa Agraart, 1 lipca – 4
września 2021 r.