Tadeusz POPIEL (1863-1913) Pejzaż z Capri

TADEUSZ POPIEL

PEJZAŻ Z CAPRI

olej, płótno dublowane; 113,5 x 154,5 cm;
sygn. l. d.: T. Popiel;

Popiel odbył liczne podróże do Włoch, w czasie których dużo pracował w plenerze. Powyżej prezentujemy efektowny obraz przedstawiający skaliste wybrzeże Capri, wyspy, którą często odwiedzał i której rozmaite zakątki chętnie malował. Ulubionym motywem artysty było morze, które ukazywał w bardzo ciekawym świetle, z umiejętną perspektywą i śmiałością w uchwyceniu najciekawszych momentów wzburzonych fal, prawdziwe, piękne i dobre.

A. Schroeder, Tadeusz Popiel, „Nasz Kraj“ 1907, nr 19, s. 587-588

cena: 29 000 zł