Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861 – 1926) Jałowce, 1900-1915

MICHAŁ WYWIÓRSKI – GORSTKIN

JAŁOWCE, 1900-1915

olej, płótno naklejone na tekturę; 30 x 18,5 cm;

sygn. l. d.: M. G. Wywiórski

Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny artysty i wraz z całą kolekcją (w liczbie 150 pejzaży i pejzażowych studiów malarskich) był eksponowany na wystawie w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w 2004 roku. Wystawie tej towarzyszył obszerny katalog, zawierający opisy i reprodukcje wszystkich wystawionych prac artysty, ujętych w kilka zespołów pejzaży.

BIBLIOGRAFIA:

Maria Gołąb, „Michał Gorstkin Wywiórski – pejzaże. Między niebem a ziemią”, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Poznań 2004, nr kat. 56.