Maurycy GOTTLIEB (1856-1879) Recha, 1877

Maurycy GOTTLIEB

Recha, 1877

Scena z „Natana Mędrca”, dramatu Gottholda Ephraima Lessinga
olej, płótno naklejone na tekturę, 29 × 20 cm
sygn. p. d.: M. G.
Pochodzenie:
– dom aukcyjny Sotheby’s, Jerozolima, maj 1985
– kolekcja Jacoba i Asei Furman, Santiago, Chile
– MatsArt Auctioneers & Appraisers, listopad 2008
– Louiza Auktion, Bruksela, czerwiec i grudzień 2012
– MatsArt Auctioneers & Appraisers Jerozolima, styczeń 2014
– kolekcja prywatna, Polska

Wystawiany:
– The Tel Aviv Museum of Art, maj – lipiec 1991
– Muzeum Narodowe w Warszawie, sierpień – październik 1991

Opisywany i reprodukowany:
– Karol Bernhaut, „Maurycy Gottlieb. 1856-1879. 39 Reproductions of the
artist’s paints”, Tel-Aviv 1961, tabl. 60
– Nehama Guralnik, „In the Flower of Youth. Maurycy Gotlieb 1856-1879”, [kat. wystawy; V – VII 1991], Tel-Aviv Museum of Art, Muzeum Narodowe w Warszawie, Tel-Aviv 1991, s. 155, nr kat. 29
– Jerzy Malinowski, „Maurycy Gottlieb 1856-1878”, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, VIII – X 1991, s. nlb., nr kat. 22
– Jacobo Furman, „Treasures of Jewish Art: From the Jacobo and Asea Furman Collection of Judaica”, New York 1998, s. 263
– Jerzy Malinowski, „Maurycy Gotlieb – Powitanie…,” D.A. Agra-Art, Warszawa 1999, s. nlb., il. nlb. 9