Jacek MALCZEWSKI (1854-1929) Wiosna – Diana

JACEK MALCZEWSKI

Wiosna – Diana

olej, płótno; 291 x 191 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski.
Obraz posiada opinię pana Adama Konopackiego z 1998 r. oraz informację na temat zabiegów konserwatorskich z 1999 r.
„Stylistyka rysunku, postaci, charakter pociągnięć pędzla, zestawienia kolorystyczne – ciepłe i zimne zielenie, brązy, błękity, śmiała wizja kompozycyjna, wielość różnorodnych ujęć postaci to cechy charakterystyczne dla malarstwa Jacka Malczewskiego. Obraz powstał zapewne w pierwszych latach XX w. lub w końcu lat 90. zeszłego stulecia. Temat obrazu, jak zwykle w pełnej symbolicznych asocjacji twórczości Malczewskiego, pozostawia wiele do namysłu.”

cena: 220 000 zł