Jacek MALCZEWSKI (1854-1929) Modelka między woźnymi Akademii

JACEK MALCZEWSKI

Modelka między woźnymi Akademii

olej, płótno, 61 x 39,3 cm;
Pochodzenie:
– Karol Bołoz – Antoniewicz, Lwów (przynajmniej do 1926 r.)
– Kolekcja prywatna, Polska
Wystawiany:
– Wystawa jubileuszowa Jacka Malczewskiego, Towarzystwo Sztuk Pięknych we Lwowie, Pałac Sztuki, maj – czerwiec, 1926 r. (wg domniemania p. Agnieszki Ławniczakowej):
Opisany:
Katalog wystawy jubileuszowej Jacka Malczewskiego, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, Pałac Sztuki, Lwów maj-czerwiec 1926, s. 46, poz. 189.;
Do obrazu dołączona ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej z 1991 r.

cena: 105 000 zł