Jacek MALCZEWSKI (1854 – 1929) Kupcy arabscy, 1884

JACEK MALCZEWSKI

Kupcy arabscy, 1884

olej, tektura; 36 x 50,5 cm;

sygn.  p. d.: J.Malczewski;

Na odwrocie wklejony certyfikat autentyczności z 1938 roku wystawiony przez Dr. Stanisława Świerz-Zaleskiego, kustosza Państwowych zbiorów sztuki na Wawelu, w którym opisuje, że obraz ten został namalowany podczas podróży artysty odbytej z Karolem hr. Lanckorońskim i prof. Marianem Sokołowskim na Bliski Wschód w 1884 r.