Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936) Nokturn- Nocny widok portu, 1893

Ferdynand RUSZCZYC

Nokturn – nocny widok portu, 1893

olej, tektura, 11,5 x 16,7 cm;
sygn. p. d.: F. Ruszczyc;
Na odwrocie na ramie naklejka MHK z wystawy: Prywatna kolekcja z Poznania. Malarstwo polskie. Porcelana europejska. Katowice, marzec-maj 2005
Do obrazu dołączona opinia Ferdynanda Ruszczyca – wnuka artysty , z dnia 19.02.2020 r.