WARSZAWSKI DOM AUKCYJNY
AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

27.11.2018r., godz. 18.00
WARSZAWA – HOTEL MDM; plac Konstytucji 1, 00-647 Warszawa
__________________________________________________________________

1nets

01. Józef PIENIĄŻEK (1888–1953)
Ruiny Gdańska z wieżą Ratusza i bazyliki Mariackiej, 1952
ołówek, papier kremowy; 15,2 x 11,3 cm;
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z lewej: JP… / Gdańsk / 18/4 952.
cena wywoławcza: 100 zł

* opłata droit de suite

2anets

02. Stanisław KACZOR BATOWSKI (1866-1945)
Mężczyzna siedzący przy stole obok zarys jego twarzy oraz szkice kobiety ukazanej z tyłu
ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm;
napis autorski w obrębie rysunku: Pohl [Anton Pohl];

cena wywoławcza: 100 zł

2bnets  verso: Mężczyzna z kagankiem ze świecą obok jego głowa niżej ręka trzymająca kaganek
u góry napis autorski: Jasiński pozował mi do ilustracji.

3nets

03. Stanisław CHLEBOWSKI (1835-1884)
Szkice głowy mężczyzny i kobiety
ołówek, papier; 14,5 x 23,4 cm;
cena wywoławcza: 100 zł

4nets

04. Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Portret mężczyzny ukazany z lewego profilu, 1895
ołówek, papier naklejony na kartkę szkicownika, 15 x 12 cm;
sygn. p. d.: TRybkowski
Napis autorski u dołu: Jurek Rajski / 1895
cena wywoławcza: 100 zł

5nets

05. Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Fragment architektoniczny
kredka; papier: 20,4 x 28,7 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski (kredką)
cena wywoławcza: 100 zł

6nets

06. Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Widownia
ołówek, pastel, papier; 19 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: A MARKOWICZ
cena wywoławcza: 100 zł

7nets

07. Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Ułan w przyklęku, złożony do strzału, ukazany tyłem – szkic
ołówek; papier; 21 x 15 cm;
cena wywoławcza: 100 zł

8nets

08. Ludwik MACIĄG (1920-2007)
Portret mężczyzny
ołówek, papier; 32,5 x 24,5 cm;
cena wywoławcza: 100 zł
* opłata droit de suite

9anets

09. Włodzimierz TETMAJER (1861 – 1923)
Las, 1907
akwarela, ołówek, karton; 15,6 x 23,2 cm;

9bnets verso:
Szkic głowy dziewczyny oraz luźne zapiski, 1907
ołówek, karton; 23,2 x 15,6 cm.
cena wywoławcza: 1 500 zł
10nets

10. Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Kosaćce, ok. 1899
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 25,3 cm;
cena wywoławcza: 1 200 zł

11nets

11. Wojciech WEISS (1875 – 1950)
Śpiąca Renia(?), 1912
akwarela, papier: 22 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: WW;
Na odwrocie napis ołówkiem: 1912 oraz stempel owalny z napisem:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY
cena wywoławcza: 1 700 zł

* opłata droit de suite

12nets

12. Kazimierz PODSADECKI (1904 – 1970)
Nad stawem, 1957
akwarela, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI(ołówkiem) oraz dat. p. d.: 14.8.957
cena wywoławcza: 1 800 zł

* opłata droit de suite

13nets

13. Władysław SERAFIN (1905-1988)
Kwiaty w kryształowym wazonie
akwarela, papier; 58 x 44,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
cena wywoławcza: 1 200 zł

* opłata droit de suite

14anets

14. Karol KOSSAK (1896-1975)
Szkic pejzażu ze świerkiem, 1922
akwarela, ołówek, brystol; 30 x 20 cm;

14bnets na odwrocie: szkic kur, konia, kwiatu maku
cena wywoławcza: 1 000 zł
* opłata droit de suite
15nets

15. Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Odbudowa kolumny Zygmunta, 1949 (?)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 38 x 51 cm;
na odwrociu numer inwentarzowy: St. Cz./ inw. 451
cena wywoławcza: 700 zł
* opłata droit de suite

16nets

16. Janina MUSZANKA - ŁAKOMSKA (1920-1982)
Pejzaż nadwodny – Mgła idzie
akwarela; karton; 33 x 24,5 cm;
na odwrocie odręczny napis autorski: „Mgła idzie” / Musz.
Praca pochodzi ze spuścizny po artystce.
cena wywoławcza: 1 500 zł
* opłata droit de suite

17nets

17. Aleksander MROCZKOWSKI (1850-1927)
Wodospad w Roztoce, 1922
olej, płótno; 53 x 69 cm;
sygn. i dat. l. d.: Alex Mroczkowski 1922. / Wodospad w Roztoce
cena wywoławcza: 22 000 zł

18nets

18. Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Autoportret, 1903
olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. g.: JMalczewski / Sierpień / 1903
cena wywoławcza: 150 000 zł

19nets

19. Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Fauny
olej, płótno; 34 x 23 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski
cena wywoławcza: 40 000 zł

20nets

20. Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Dziewczyna z dzbanem
olej, płyta; 33,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: T.Axentowicz
cena wywoławcza: 25 000 zł

21nets

21. Józef MEHOFFER (1869-1946)
Projekt ornatu - część górna
ołówek, węgiel, papier; 43 x 69 cm
cena wywoławcza: 14 000 zł

22nets

22. Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)
Jesień
olej, tektura; 51 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: A.Wierusz-Kowalski
cena wywoławcza: 220 000 zł

23nets

23. Tadeusz STYKA (1889-1954)
Rusałka
olej, deska; 38,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: Tade. Styka.
cena wywoławcza: 50 000 zł
* opłata droit de suite

24nets

24. Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Przed domem, 1908
olej, tektura; 23,5 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: B.RYCHTER-J.1908
cena wywoławcza: 5 000 zł
* opłata droit de suite

25nets

25. Ludwik DE LAVEAUX (1868-1894)
Pejzaż nocny
olej, tektura; 18 x 24
cena wywoławcza: 65 000 zł

26nets

26. Wojciech WEISS (1875-1950)
Widok na Bramę Floriańską
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: W Weiss
cena wywoławcza: 50 000 zł
* opłata droit de suite

27nets

27. Wojciech WEISS (1875-1950)
Aneri malująca na plaży, Jastrzębia Góra 1937
olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
cena wywoławcza: 17 000 zł
* opłata droit de suite

28nets

28. ANERI Irena Weissowa (1888-1981)
Kwitnący ogród, ok. 1970
olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: aneri
cena wywoławcza: 5 000 zł
* opłata droit de suite

29nets

29. ANERI Irena Weissowa (1888-1981)
Na plaży II – Artysta i jego modelka – Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935
olej, płótno; 34,5 x 48 cm;
sygn. l. d.: aneri / 35
cena wywoławcza: 4 500 zł
* opłata droit de suite

30nets

30. Julian FAŁAT (1853-1929)
Zima w Bystrej
gwasz, tektura; 70 x 95,5 cm;
sygn. p. d.: jFałat / Bystra
cena wywoławcza: 25 000 zł

31nets

31. Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Most na Skawie koło Zatora, ok. 1900
olej, płótno; 31 x 41 cm
cena wywoławcza: 21 000 zł

32nets

32. Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Orka na Pokuciu
olej, deska; 6,7 x 12,6 cm
cena wywoławcza: 9 000 zł

33nets

33. Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Portret wieśniaczki
olej, płótno; 58,5 x 45,2 cm
cena wywoławcza: 1 200 zł
* opłata droit de suite

34nets

34. Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Polowanie
olej, płótno; 59,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
cena wywoławcza: 5 000 zł
* opłata droit de suite

35nets

35. Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Modlitwa, 1921
olej, tektura; 91 x 71 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1921
cena wywoławcza: 60 000 zł
* opłata droit de suite

36nets

36. Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nowe pokolenie, 1951
olej, tektura; 62 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman 1951
cena wywoławcza: 15 000 zł
* opłata droit de suite

37nets

37. Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Drużbowie, ok. 1910
olej, płótno; 76 x 65 cm;
sygn. l. d.: W.Kossak
cena wywoławcza: 88 000 zł

38nets

38. Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Portret cesarza Wilhelma II
olej, tektura; 31 x 22 cm;
sygn. p. d.: W.Kossak
cena wywoławcza: 15 000 zł

39nets

39. Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Św. Hubert, 1941
olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1941
cena wywoławcza: 3 500 zł
* opłata droit de suite

40nets

40. Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Wesele Krakowskie, 1933
olej, płótno; 69 x 98,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1933
cena wywoławcza: 35 000 zł
* opłata droit de suite

41nets

41. Ludwik GĘDŁEK (1847-1904)
Kozak na koniu
olej, deska; 27,5 x 33 cm
sygn. l. d.: L. Gędłek
cena wywoławcza: 32 000 zł

42nets

42. Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)
Ułani
olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. l. d.: Z. Rozwadowski
cena wywoławcza: 35 000 zł
* opłata droit de suite

43nets

43. Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)
Oficer na koniu
ołówek, akwarela, karton; 61,5 x 46,5 cm
cena wywoławcza: 7 000 zł
* opłata droit de suite

44nets

44. Henryk PIĄTKOWSKI (1853-1932)
Pejzaż letni, ok. 1923
olej, płótno naklejone na tekturę; 22,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: H. PIĄTKOWSKI
cena wywoławcza: 8 000 zł

45nets

45. Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)
Zima w górach
olej, tektura; 16,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
cena wywoławcza: 6 000 zł
* opłata droit de suite

46nets

46. Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Kwiaty w dzbanie
akwarela, papier; 54 x 36 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
cena wywoławcza: 4 500 zł
* opłata droit de suite

47nets

47. Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Wiejskie baby
olej, karton; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: W.Wodzinowski
cena wywoławcza: 3 500 zł

48nets

48. Leszek STAŃKO (1924-2011)
Szałas z owcami w górach, 1966
olej, tektura; 48,2 x 68 cm;
sygn. p. d.: LESZEK STAŃKO 966
cena wywoławcza: 3 500 zł
* opłata droit de suite

49nets

49. Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Kwiaty
olej, dykta; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: a. karpiński
cena wywoławcza: 10 000 zł
* opłata droit de suite

50nets

50. Aleksander JĘDRZEJEWSKI (1903-1974)
Bielenie płótna, 1935
olej, płótno; 93 x 72 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Jędrzejewski / 1935
cena wywoławcza: 25 000 zł
* opłata droit de suite

51nets

51. Zygmunt SCHRETER (1886-1977)
Kobieta siedząca na krześle
olej, płótno; 73 x 50 cm
cena wywoławcza: 4 500 zł
* opłata droit de suite

52nets

52. Zygmunt SCHRETER (1886-1977)
Kwiaty na krześle
olej, płótno; 46 x 65 cm;
sygn. p. d.: schreter
cena wywoławcza: 3 500 zł
* opłata droit de suite

53nets

53. Henryk EPSTEIN (1891-1944)
Martwa natura z rybą
olej, płótno;59 x 72 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein
cena wywoławcza: 60 000 zł

54nets

54. Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Villa
olej, płótno, 41 x 27 cm;
sygn. u dołu: Tadé Makowski
na odwrocie autorski napis: Tadé Makowski/ Villa./Paris
cena wywoławcza: 69 000 zł

55nets

55. Jan CYBIS (1897-1972)
Martwa natura z jabłkami
olej, płótno; 41 x 54 cm;
sygn. p. d.: Jan Cybis
na odwrocie napis: Nr KAT. Zanoziński nr. 122
cena wywoławcza: 40 000 zł
* opłata droit de suite

56nets

56. Ludwik KLIMEK (1912-1992)
Kobiety
olej, tektura; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: KLIMEK
cena wywoławcza: 4 000 zł
* opłata droit de suite

57nets

57. Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Pejzaż
olej, płótno; 54,5 x 33 cm
cena wywoławcza: 4 500 zł
* opłata droit de suite

58nets

58. Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Portret kobiety
pastel, węgiel, papier; 64 x 48,5;
sygn. l. g.: Eugene Zak
cena wywoławcza: 45 000 zł

59nets

59. Henryk HAYDEN (1883-1970)
W porcie
olej, tektura; 38 x 46 cm;
sygn. l. d.: Hayden
cena wywoławcza: 22 000 zł
* opłata droit de suite

60nets

60. Jean PESKÉ (1870-1949)
Macierzyństwo
olej, płótno; 44,5 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: Peske
cena wywoławcza: 12 000 zł
* opłata droit de suite

61nets kopia

61. Juliusz JONIAK (ur. 1925)
Cassis ’17, 2017
olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. p. d.: Joniak’17
cena wywoławcza: 16 000 zł
* opłata droit de suite

62nets kopia

62. Juliusz JONIAK (ur. 1925)
Zielona flaszka ’17, 2017
olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. p. d.: Joniak’17;
na odwrocie opis autorski: JULIUSZ JONIAK / „ZIELONA FLASZKA’17”/ 70 x 80 / 2017
cena wywoławcza: 17 000 zł
* opłata droit de suite

63nets kopia

63. Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Pejzaż norweski z łódka, 1997
olej, płótno; 87 x 97 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
na odwrocie autorski opis: JAN SZANCENBACH/ PEJZAŻ NORWESKI/Z ŁÓDKĄ/ 1997
cena wywoławcza: 22 000 zł
* opłata droit de suite

64nets kopia

64. Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Planty w Krakowie zimą
olej, płótno; 65 × 75 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
cena wywoławcza: 16 000 zł
* opłata droit de suite

65nets kopia

65. Kazimierz PODSADECKI (1904 – 1970)
Martwa natura z nożem i owocami
olej, tektura; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI
cena wywoławcza: 3 500 zł
* opłata droit de suite

66nets kopia

66. Kazimierz PODSADECKI (1904 – 1970)
Biały dom na wzgórzu, 1958
tempera olejna, tektura; 37,5 x 59,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI / VIII·1958;
na odwrocie napis autorski: 1958/ KAZ. PODSADECKI /
„BIAŁY DOM NA WZGÓRZU”/ TEMPERA OLEJNA /
60 x 38 (ołówkiem)/ MU NA IMIENINY - 1959 - (ołówkiem).
cena wywoławcza: 4 000 zł
* opłata droit de suite

67nets kopia

67. Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Konwalie – Zwiastowanie, 1959
olej, ołówek, karton 32,2 x 22,8cm;
sygn. i opisany d.: XII. 1959. / Kasper Pochwalski
cena wywoławcza: 2 500 zł
* opłata droit de suite

68nets

68. Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Wiosna, 1958
olej, karton; 32,2 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1958 / Kasper Pochwalski
cena wywoławcza: 3 000 zł
* opłata droit de suite

69nets

69. Władysław SERFIN (1905-1988)
Pejzaż – góry i chmury
olej, płótno; 51 x 69 cm;
na odwrocie odręczny napis czarnym flamastrem:
Potwierdzam autorstwo tego obrazu / mojego ojca –
Władysława Serafina / Wojciech Serafin / Kraków dn. 3.08.2015
cena wywoławcza: 4 000 zł
* opłata droit de suite

70nets

70. Władysław SERFIN (1905-1988)
Pejzaż
olej, płótno; 56 x 69 cm;
cena wywoławcza: 3 500 zł
* opłata droit de suite

71nets

71. Henryk KRYCH (1905-1980)
Pejzaż ze Złakowa Kościelnego, 1943
olej, płótno; 52 x 68cm;
sygn. i dat. p. d.: Henryk Krych, 1943
cena wywoławcza: 4 500 zł
* opłata droit de suite

72nets

72. Henryk KRYCH (1905-1980)
Martwa natura
olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: H. KRYCH
cena wywoławcza: 2 500 zł
* opłata droit de suite

73nets

73. Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)
Artysta w pracowni, 1943
pastel, akwarela, papier; 97,5 x 67,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. czerwiec 1943
cena wywoławcza: 10 000 zł
* opłata droit de suite

74nets

74. Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940)
Pejzaż
olej, płótno; 54 x 77cm
cena wywoławcza: 2 500 zł
* opłata droit de suite

75nets

75. Teodor ZIOMEK (1874 - 1937)
Łąka
olej, płótno naklejone na tekturę; 28 x 38 cm;
sygn. p. d.: T.ZIOMEK
cena wywoławcza: 4 500 zł

76nets

76. Ryszard WINIARSKI (1936-2006)
Artysta na tle swojej pracy Czarny kwadrat, 1984
fotografia; 50,1 x 49,7 cm (wymiary kadru)
sygn. czarnym tuszem p. d.: czarny kwadrat
czyli fruwająca geometria, winiarski 1984, Zachęta
cena wywoławcza: 4 500 zł
* opłata droit de suite

77nets

77. Leszek STAŃKO (1924-2011)
Ostańce, 2004
olej, tektura; 22,5 x 30,3 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO / 2004
na odwrocie: naklejka „Vademecum malarstwa polskiego w USA
”Towarzystwa Przyjaciół Ossolineum Wrocław 1996”, pieczątka: „Art. LESZEK STAŃKO”
oraz podpis autorski (długopisem): Leszek Stańko / IX 2009 R /
PODLESICE SIERPIEŃ 1995 / DATA Z NATURY
cena wywoławcza: 700 zł
* opłata droit de suite

78nets

78. Abraham WEINBAUM (1890-1943)
Pejzaż wiejski
olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: AWeinbaum
cena wywoławcza: 6 000 zł

79nets

79. Henryk HAYDEN (1883-1970)
Zatoka, 1957
akwarela, papier; 32 x 50 cm;
sygn. l. d.: Hayden / 57
cena wywoławcza: 4 000 zł
* opłata droit de suite

80nets

80. Grzegorz MENDOLY (1898-1966)
Łódki
olej, dykta; 47,5 x 32,5 cm;
sygn. p. g.: G. Mendoly
cena wywoławcza: 2 500 zł
* opłata droit de suite

81nets

81. Henryk KUNA (1879-1945)
Dziewczyna, 1944
gwasz, akwarela, papier; 32 x 28 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Kuna 1944
cena wywoławcza: 25 000 zł

82nets

82. Joachim WEINGART (1895-1942)
Mandolinista
technika mieszana, papier; 63 x 48 cm;
sygn. p. g.: Weingart
cena wywoławcza: 10 000 zł

83nets

83. Elizio RONGE-BOHN
Martwa natura
Olej, tektura; 53 x 43,5 cm;
Sygn. p. g.: E. Ronge / 38
cena wywoławcza: 6 000 zł

84nets

84. Artur KOLNIK (1890-1971)
Syrena
olej, płyta; 26 x 34 cm;
sygn. p. d.: Kolnik.
cena wywoławcza: 2 000 zł
* opłata droit de suite

85nets

85. Jan CHWIERUT (1901-1973)
Martwa natura z kwiatami i owocami
olej, tektura; 60 x 77 cm;
sygn. p. d.: Jan Chwierut
cena wywoławcza: 2 500 zł
* opłata droit de suite

86nets

86. Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Na czatach, 1932
olej, tektura; 38 x 30 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1932
cena wywoławcza: 33 000 zł

87nets

87. Mojżesz KISLING (1891 - 1953)
Żebraczka
litografia barwna, papier; 37,5 x 28 cm;
Prezentowana litografia pochodzi z teki L`Epopee Bohemienne [Epopeja cygańska]
cena wywoławcza: 1 500 zł
* opłata droit de suite

88nets

88. Mojżesz KISLING (1891 - 1953)
Siostry
cena wywoławcza: 2 000 zł
* opłata droit de suite

89nets

89. Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
W świat, 1917
autolitografia; 12,5 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: WH
cena wywoławcza: 500 zł
* opłata droit de suite

90 1nets

90. Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)
Teka Widoki Krakowa
W tece 12 prac litograficznych na papierze kremowym:
1. Barbakan
2. Brama Floriańska
3. Baszta stolarska
4. Ulica floriańska
5. Szczyty sukiennic i wieże kościoła Mariackiego
6. Wnętrze kościoła Mariackiego
7. Biblioteka Jagiellońska
8. Katedra na Wawelu
9. Dziedziniec Zamku królewskiego na Wawelu
10. Fragment krużganku Zamku królewskiego na Wawelu
11. Stara synagoga na Kazimierzu
12. Widok ogólny Krakowa na Wawelu
cena wywoławcza: 800 zł

90 2nets  90 3nets

90 4nets  90 5nets

90 6nets 90 7nets

90 8nets 90 9nets

90 10nets 90 11nets

90 12nets
91nets

91. Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Sobieski błogosławi chorągiew królewicza Aleksandra uderzającą
na obóz Wielkiego Wezyra pod Wiedniem

heliograwiura, papier; 23,5 x 20 cm (wymiar kompozycji);
W prawym, dolnym rogu opis wydawcy: "Czcionkami R. Austa III we Wiedniu".
cena wywoławcza: 500 zł

92nets

92. Karol FRYCZ (1877 - 1963)
Zelwerowicz, Kotarbiński i Jednowski jako Lichocki, Bartosz,
Nicefor oraz Kościuszko w sztuce Anczyca „Kościuszko pod Racławicami”, 1904

litografia; 47,5 x 63 cm;
sygn. d.: FK – Lichocki – Bartosz – Kościuszko - Nicefor
cena wywoławcza: 500 zł
* opłata droit de suite

93nets

93. Karol FRYCZ (1877-1963)
Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego „Eros i Psyche”, 1904
litografia barwna; 45 x 59,5 cm;
sygn. d.: Eros i Psyche – Król - KF
cena wywoławcza: 700 zł
* opłata droit de suite

94nets

94. Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Płowce
heliograwiura, papier; 42,5 x 75,5 cm;
napis. p. d.: JULIUSZ KOSSAK, "PŁOWCE";
napis p. d.: TOW. ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH W KRÓL. POL. 1914 R.
cena wywoławcza: 1 000 zł

95nets

95. Jan MATEJKO (1838-1893)
Otrucie królowej Bony
rytował Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)
drzeworyt, papier; 33 x 27 cm
cena wywoławcza: 500 zł

96nets

96. Karol FRYCZ (1877 – 1963)
Paulina Wojnowska, 1904
autolitografia, papier; 45,5 x 28,3 cm
sygn. p. d.: FK
cena wywoławcza: 300 zł
* opłata droit de suite

97anets

97. Redaktor: DR. Tadeusz RUTKOWSKI
„SZTUKA” – Miesięcznik ilustrowany, poświęcony Sztuce i Kulturze, Lwów 1911
Wydawca: Spółka wydawnicza „SZTUKA”
DRUKIEM ZAKŁADÓW PRZEMYSŁOWYCH SPÓŁKI „PRASA”, WE LWOWIE.
cena wywoławcza: 500 zł

97bnets
98anets

98. Halina STĘPIEŃ
„MALARSTWO MAKSYMILIANA GIERYMSKIEGO”, 1979
Wydawca: Zakład Narodowy im. Ossolińskich – Wydawnictwo, Wrocław 1979 (Ossolineum)
Nakład: 10 000 + 300 egz.
ISBN: 83-04-00207-8
cena wywoławcza: 300 zł
* opłata droit de suite

98bnets  98cnets

98dnets
99anets

99. Maria TWAROWSKA
„LEON WYCZÓŁKOWSKI’, 1962
Wydawca: AURIGA - Oficyna Wydawnicza w Warszawie, 1962
Zestaw klisz wielobarwnych : Zakłady Offsetowe w Krakowie
cena wywoławcza: 400 zł
* opłata droit de suite

99bnets
100anets

100. Adam KONOPACKI
JACEK I RAFAŁ MALCZEWSCY” – Spotkania ze sztuką –
Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury
(28.08.2009 – 4.10.2009), Kołobrzeg 2009

Wydawca: Agencja Kultury Konkret
cena wywoławcza: 100 zł
* opłata droit de suite

100bnets

REGULAMIN AUKCJI

WARSZAWSKIEGO DOMU AUKCYJNEGO